Maj 19 2024 04:22:20
2016.11.16 „Poznajemy zabytki naszego miasta” – wycieczka „Biedronek” i „Motylków” do kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

O tym, że nasze przedszkolaki są bardzo ciekawe świata nikogo przekonywać nie trzeba - to prawda oczywista :) Interesują się wszystkim co ich otacza, a jak się okazuje nawet historia miasta jest przedmiotem ich dociekań... 16 listopada „Biedronki” i „Motylki” poszukując śladów przeszłości wybrały się na wycieczkę do kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Kluczborku. Ksiądz Proboszcz Mateusz Łaciak opowiedział przedszkolakom historię tego wyjątkowego miejsca będącego ważnym zabytkiem Kluczborka. Dzieci podziwiały piękny ołtarz, malowidła ścienne, obrazy, a także starą zabytkową chrzcielnicę. Największą atrakcją tego wyjątkowego miejsca okazało się wejście na ambonę, z której widać było cały kościół.