Maj 18 2024 16:27:11
2016.12.06 - Mikołaj w Kraskowie

Wczesnym rankiem w grupie ,,Słoneczek” wszystkie dzieci z niecierpliwością nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków lub świstu sań wyczekiwanego gościa. Zastanawiały się w jaki sposób dotrze on do przedszkola - czy wejdzie przez komin, czy wskoczy przez okno lub zsunie się z dachu po linie... Płatki śniegu wirowały za szybą, wiał wiatr, dzieci martwiły się czy renifery odnajdą drogę do Kraskowa. Po śniadaniu przedszkolaki ustawiły w sali wygodny fotel i wtedy…. najpierw cichutko, potem coraz głośniej słychać było dźwięk dzwonka i pukanie do drzwi. Dzieci piosenką i tańcami przywitały Mikołaja. Strudzony gość z wielkim worem prezentów usiadł wygodnie w fotelu i wtedy padło pytanie: ,,Czy są tu grzeczne dzieci?” Oczywiście... – wszystkie dzieci były grzeczne i obdarowane zostały wspaniałymi prezentami.