Maj 17 2024 13:41:09
Innowacja Pedagogiczna „Z UŚMIECHEM DO METY”

Jaką rolę w życiu dziecka będzie odgrywał ruch, sport i zabawa? Czy będzie źródłem bogatych przeżyć i wzruszeń, elementem kształtującym jego osobowość, czy też pozostanie dobrem niezapomnianym?

Innowacja Pedagogiczna „Z UŚMIECHEM DO METY”- powstała w trosce o wszechstronne wychowanie dziecka, a w szczególności zapewnienie mu właściwych warunków do osiągnięcia dojrzałości fizycznej. Ma ona na celu wyzwolenie u dzieci chęci aktywnego spędzania czasu oraz poznawania swojego ciała jako „ nieskończonego skarbca ruchu” w otaczającej je przestrzeni.

Uczestnikami innowacji są dzieci 5- 6letnie. Czas jej realizacji przewidziany jest na okres dwóch lat: od 01.09.2010r do 24.06.2012roku. Głównym celem innowacji „Z uśmiechem do mety” jest wspomaganie harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci, przygotowanie do wszechstronnego uczestnictwa w kulturze fizycznej, jak również rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych.