Maj 18 2024 19:36:33
2013.09.29 - "Cały Kluczbork czyta dzieciom"

29 września 2013 r., w niedzielę, odbyła się tegoroczna odsłona akcji "Cały Kluczbork czyta dzieciom". Jej organizatorami byli: Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kluczborku oraz Urząd Miejski w Kluczborku. Patronat honorowy nad akcją objął Burmistrz Miasta Kluczborka.  Akcja została zorganizowana z okazji obchodów Roku Juliana Tuwima oraz XIII Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Tegoroczną akcję uwieńczyły swoim występem  dzieci z grupy " Zuchy" z naszego przedszkola. Podczas trwania akcji została odsłonięta "Zaczytana Ławka", która od niedawna zagościła na kluczborskim Rynku. Mottem przewodnim akcji "Cały Kluczbork czyta dzieciom" były słowa wybitnej polskiej poetki Wisławy Szymborskiej: "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła", słowa te wprowadziły zgromadzone Dzieci, zaproszonych Gości oraz mieszkańców Kluczborka w jej uroczysty, a zarazem twórczy, klimat.